Wyjątkowy gość na Dniu Sportu w "Piątce"

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #szkoła   #szamotuły   

​W Zespole Szkół Specjalnych w Szamotułach, jak co roku w czerwcu, tak i teraz, odbył się Dzień Sportu. Tym razem był to bardzo szczególny dzień, ponieważ uczniów do podejmowania wyzwań sportowych (i nie tylko) zachęcał wyjątkowy gość – pan Piotr Truszkowski.

 

Jest on osobą niezwykłą: jest kapitanem męskiej reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco, gra w hokeja na lodzie, jest srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Polski w lekkiej atletyce (kula, dysk, oszczep), pełni funkcję prezesa Klubu Sportowego INDRA, gdzie trenuje drużynę siatkówki na siedząco, skoczył na bungee, bierze udział w spływach kajakiem i wspiął się w 2008 roku na Kilimandżaro (szczyt ma 5896 m n.p.m., a panu Piotrowi udało się dotrzeć aż na wysokość 5200 m). Może nie byłoby to takie zaskakujące, gdyby nie fakt, że pan Piotr 20 lat temu znalazł się w zasięgu rażenia zerwanej linii wysokiego napięcia i miał amputowane obie nogi.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótki film ukazujący zmagania gościa na boiskach (tym do siatkówki i do hokeja), a następnie dwoje uczniów zagrało w siatkówkę z panem Piotrem. Każdy miał też możliwość zadania pytania sportowcowi. Na koniec pan Piotr obserwował zmagania uczniów szkoły im. Jana Brzechwy podczas Dnia Sportu. Najważniejsze jednak było to, że pan Piotr przekonywał dzieci i młodzież (zarówno swoją niezwykłą postawą, jak i słowem), że nie ma rzeczy niemożliwych i że trzeba realizować swoje marzenia. To było naprawdę wyjątkowe i pouczające spotkanie.

 

To może Cię także zainteresować:
Mury kaźmierskiej szkoły pną się do góry
Dzieci odwiedziły policjantów
Nowe wytyczne dotyczące pomocy psychologiczno - pedagogicznej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze