Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

19.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wypadek   #pieszy   #szamotuły   

86-letni mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń, których doznał w trakcie wypadku, do którego doszło w Szamotułach. policja apeluje do pieszych o rozwagę oraz do kierowców o rozważną jazdę.

 

W dniu 16 maja br. około godziny 9.30 na ul. Jana Pawła II w Szamotułach doszło do wypadku drogowego. Interweniujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, iż 29-letnia mieszkanka Szamotuł, która kierowała samochodem marki Peugeot potrąciła 86-letniego szamotulanina, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Pomimo udzielonej mu pomocy medycznej, po kilku godzinach od zdarzenia zmarł.

Policjanci szamotulskiej drogówki rozpytali osoby będące na miejscu zdarzenia, sporządzili niezbędną dokumentację, a także wykonali oględziny.

Przyczyny niniejszego wypadku wyjaśniane są w ramach prowadzonego postępowania.

Od początku 2017 roku na drogach naszego powiatu życie straciło 8 osób. W całym 2016 roku, w wyniku obrażeń poniesionych w wypadkach drogowych zmarło 7 osób.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Przechodząc przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych warto upewnić się, czy kierujący będzie w stanie wyhamować. Dla własnego bezpieczeństwa, warto w takich sytuacjach kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Policja apeluje do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Zarówno na terenie zabudowanym, jak i poza nim. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze itp. i może dojść do tragedii.

 

To może Cię także zainteresować:
Dzieci odwiedziły policjantów
Nowe wytyczne dotyczące pomocy psychologiczno - pedagogicznej
W podziękowaniu za trud wychowania młodzieży

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Ch.) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze