Zdarzenie drogowe w Otorowie

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #auto   #szamotuły   

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło 17 czerwca br. w Otorowie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która rażąco naruszyła zasady ruchu drogowego. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń. Sprawę wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

 

17.06.2017 r. po godzinie 14.00 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Otorowie. Na miejscu policjanci zastali 2 zespoły Pogotowia Ratunkowego, Straż Pożarna oraz uczestników zdarzenia.

Policjanci ustalili świadka zdarzenia, który jechał bezpośrednio za samochodem marki Renault Megane, który brał udział w kolizji.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 28-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która kierowała samochodem najpierw zjechała samochodem do osi jezdni, następnie, aby uniknąć zderzenia z samochodem jadącym z przeciwka gwałtownie „odbiła” w prawo i straciła panowanie nad samochodem, w skutek czego zjechała najpierw na prawe pobocze, następnie do rowu znajdującego się po przeciwnej stronie.

Kierująca nie potrafiła określić przyczyny tego zdarzenia. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości- kobieta była trzeźwa. W pojeździe, który wjechał do rowu znajdowało się 5 osób, w tym troje dzieci w wieku 8-11 lat. Wszyscy uczestnicy zostali przetransportowani do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.

Choć zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście okazało się, iż w jego wyniku nikt nie doznał poważnych obrażeń. Niemniej jednak, w związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 28-latce prawo jazdy. Czynności w niniejszej sprawie Prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

 

To może Cię także zainteresować:
Dzieci odwiedziły policjantów
Nowe wytyczne dotyczące pomocy psychologiczno - pedagogicznej
W podziękowaniu za trud wychowania młodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl | foto: szamotuly.psp.wlkp.pl

Komentarze