Wypadek na trasie Wronki - Piotrowo

15.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #auto   #drzewo   #wronki   

W niedzielę 9 lipca o godz. 21.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze DW 182 Wronki - Piotrowo w miejscowości Nowy Kraków.

 

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Piotrowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajdował się na poboczu. Osoby poszkodowane opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, oświetleniu terenu działań oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala w Szamotułach.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Plac zabaw w Szklarni oddany do użytku
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: OSP Wronki

Komentarze