Wypadek drogowy na DK92

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #auto   #kaźmierz   

W piątek 16 czerwca o godz. 07.23 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, że na drodze K92 doszło do zderzenia dwóch samochodów w miejscowości Młodasko gm. Kaźmierz.

 

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do wypadku wyjechały także wozy bojowy OSP Kaźmierz, OSP Podrzewie, OSP Duszniki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Samochód marki Kia Ceed znajdował się na pasie drogi, natomiast pojazd marki Renault Clio znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ZRM.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomoc Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala w Szamotułach, natomiast jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Poznaniu.

W działaniach ratowniczych trwających 2 godz. brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Mury kaźmierskiej szkoły pną się do góry
Kolejna droga w gminie Kaźmierz w remoncie
Dzieci odwiedziły policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Wiernicki

Komentarze