Z wizytą u nowego przedsiębiorcy

17.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przedsiębiorca   #kaźmierz   

Powiat Szamotulski sprzyja byciu przedsiębiorczym. Dobrym tego przykładem jest działalność firmy pana Patryka Frosta, produkująca wszelkiego rodzaju domy z drewna w nowej technologii, która wkrótce rozpocznie funkcjonowanie właśnie na terenie powiatu szamotulskiego - w Młodasku. Obecnie trwa budowa infrastruktury pod przyszłą działalność przedsiębiorstwa. Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wraz z Wójtem Kaźmierza Zenonem Gałką wizytowali plac budowy w połowie minionego tygodnia. Obaj byli pod wrażeniem postępu prac, z uwagą wysłuchali też opowieści o specyfice firmy i jej działalności.

 

Inwestycja w Młodasku to 2500 m2 produkcji. Jest to pierwsza część przedsięwzięcia, gdyż w ciągu kolejnych 5 lat firma planuje trzykrotne zwiększenie powierzchni hali. Oprócz obiektu, w którym zlokalizowana zostanie produkcja, powstanie też skład drewna, który umożliwi klientom zakup surowców oraz wszlekich dodatków. Pan Patryk Frost tłumaczy, że cały projekt - system zarządzania, system produkcji, uznany został m.in. przez Politechnikę Poznańską za innowację w skali światowej.

Nowa firma w powiecie szamotulskim, to oczywiście szansa na dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców. Planowane zatrudnienie to około 20 osób w początkowej fazie działalności. Docelowo firma zamierza przyjąć do pracy około 100 osób.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar samochodu w Gaju Wielkim
Diamentowe gody w Gminie Kaźmierz
Ulica Sienkiewicza w Kaźmierzu już przejezdna

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl / Gmina Kaźmierz

Komentarze