Bieżnia na Leśnej oficjalnie otwarta

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 23)

 

Kolejna inwestycja zrealizowana! W środę 20 września oficjalnie otwarto nowy obiekt sportowy przy Zespole Szkół nr 1 we Wronkach. Zadanie pn. Budowa bieżni lekkoatletycznej i skoczni do skoku w dal dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego zostało zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, złożonego w ramach naboru wniosków w LGD „Puszcza Notecka”

REKLAMA

- Dziś mamy prawdziwe święto w Powiecie - mówił podczas uroczystości otwarcia obiektu Starosta Józef Kwaśniewicz. Gospodarz Powiatu podkreślał, że zadanie to kończy proces poprawy - udoskonalania bazy sportowej przy szkołach powiatowych, który 2 lata temu podjęła Rada Powiatu obecnej kadencji. Wyrażał zarazem nadzieję, że dzięki bieżni oraz skoczni do skoku w dal, młodzież będzie rozwijać swoje sportowe pasje, co z pewnością przełoży się na sukcesy lekkoatletyczne (i nie tylko) uczniów oraz starszych mieszkańców Powiatu. 4 - torowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 78 m oraz skocznia do skoku w dal o długości 39 m są bowiem ogólnodostępne.

Przysłowiową "kropką nad i" środowego wydarzenia było symboliczne przecięcie wstęgi na nowym obiekcie. Aktu tego, oprócz Starosty Szamotulskiego i radnych powiatowych, dokonali: Monika Kozber - Dyrektor ZS nr 1 we Wronkach, Irena Wojciechowska - Wiceprezes LGD "Puszcza Notecka" oraz Jacek Rutkowski - Prezes firmy Amica. Przy szkole rozegły się głośne brawa!

Młodzież postanowiła od razu przetestować bieżnię. Przy głośnym dopingu nauczycieli i uczniów odbył się pokazowy bieg na 60 m oraz piłkarska sztafeta.

Wartość zadania to 160 tys. zł, przy dofinansowaniu blisko 83 tys. zł. Warto zaznaczyć, że nowoczesny obiekt posiada certyfikat IAAF pozwalający na rozgrywanie międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych. 

Niebawem Szkoła na Leśnej wzbogaci się również o ogólnodostępną siłownię zewnętrzną.

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki