Dzień Liczby Pi w "ogólniaku"

18.03.2017
#szkoła #szamotuły

14 marca Zespół Szkół nr 1 - Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach obchodził Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji cała społeczność szkolna życzyła sobie "wszystkiego niewymiernego"!

REKLAMA

Każdy mógł się zaznajomić z ciekawostkami związanymi z liczbą niewymierną Pi. O tym, że inspirowała zawsze, świadczy poświęcony jej wiersz napisany przez Wisławę Szymborską. W "ogólniaku" twórczo do matematyki podeszli uczniowie pierwszych klas gimnazjum. Ich prace na temat "Matematyka. Widzę, słyszę, czuję, dotykam." można obejrzeć na wystawie znajdującej się na I piętrze szkoły.

Z ogromną liczbą kombinacji wynoszącą ponad 73 tryliony, zmierzyli się uczniowie startujący w zawodach w układaniu kostki Rubika na czas. Najszybszy okazał się Mateusz Kaczmarek (kl.1b), II miejsce Jędrzej Wachowiak (kl.1gB), III miejsce Patrycja Kaźmierczak (kl.1b) i czwarte miejsce Mikołaj Juszczak (kl.1gE)

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki