Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Palety drewniane mogą okazać się bardziej funkcjonalne, niż nam się wydaje. Wystarczy, że spróbujemy je połączyć ze sobą w odpowiedni sposób, dzięki czemu stworzymy niepowtarzalne i niezwykle designerskie meble do swojego ogrodu.

REKLAMA

 Zakup palet i przygotowanie ich do dalszej obróbki

 
W tej chwili nie ma większego problemu z dostępnością drewnianych palet. Możesz je spokojnie zakupić na tak zwanych skupach palet, czy też otrzymać od firmy produkcyjnej lub transportowej, która pozbywa się tego typu materiałów. Zanim przejdziesz do wymierzania i składania ich w wymyślony przez siebie sposób, w pierwszej kolejności należy najpierw dokładnie wygładzić ich powierzchnię.
W tym celu idealnie sprawdzi się szlifierka lub papier ścierny. Na pewno urządzeniem będzie łatwiej uzyskać zamierzony efekt. Ale jeżeli nie masz na wyposażeniu odpowiedniego sprzętu, zwykły papier ścierny okaże się jak najbardziej wystarczający.
 
Pomaluj palety na wybrany kolor
 
Warto już dużo wcześniej wiedzieć, jaki ostatecznie efekt chcemy uzyskać. Ponieważ po złączeniu ze sobą wszystkich palet, ich malowanie będzie już naprawdę utrudnione. Dlatego zdecydowanie lepiej jest wcześniej zająć się malowaniem nie tylko palet, ale również innych elementów, które są konieczne do wykonania zamierzonej konstrukcji. Niektórzy bez większego problemu łączą palety na przykład z płytami OSB, tradycyjnymi deskami drewnianymi, jak i również innymi materiałami.
Ponadto nie zawsze chcemy uzyskać zbyt monotonny efekt. Na przykład tworząc zestaw wypoczynkowy w stylu morskim, jednocześnie możemy część palet pomalować w kolorze białym, a pozostałe elementy, w kolorze niebieskim lub granatowym.
 
Zakup gotowych mebli, czy próba samodzielnego działania?
 
Niektóre osoby mogą mieć chwile zwątpienia, czy na pewno poradzą sobie z wykonaniem mebli z palet. Może część osób z miłą chęcią podjęłaby się takiego wyzwania, ale niestety nie ma na to najzwyczajniej w świecie czasu. W takich okolicznościach, może z powodzeniem zakupić gotowe zestawy mebli ogrodowych. Przykładowe inspiracje oraz produkty gotowe do zamówienia można znaleźć między innymi na tej stronie z meblami ogrodowymi - https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe.
 
Znajdują się tutaj przede wszystkim meble, które są wykonane nie tylko z drewna, ale również z aluminium, szkła, plastiku, czy też wyjątkowo modnego technorattanu. Dlatego z oferty mogą z powodzeniem skorzystać również osoby, które nie do końca widzą u siebie meble wykonane z palet.
Największym uznaniem w ostatnich sezonach, cieszą się meble wykonane z technorattanu. Jest to surowiec, który doskonale sprawdza się w niemalże każdych warunkach pogodowych. Przede wszystkim idealnie radzi sobie z silnym natężeniem promieni słonecznych. Ponieważ nie powodują one pod żadnym pozorem blaknięcia koloru lub kruszenia się syntetycznej plecionki.
 
 
Montowanie i wykańczanie mebli ogrodowych z palet
 
Ostatnim krokiem w wykonaniu mebli ogrodowych z palet, jest ich odpowiednie połączenie. Oczywiście zdecydowanie łatwiej będzie, jeżeli do tego celu wykorzystamy wiertarkę oraz wkrętarkę. W ten sposób w prosty i szybki sposób połączymy konkretne elementy lub całe palety, przy pomocy specjalnych łączników do drewna. W ten sposób będziesz mieć całkowitą pewność, że wykonane przez Ciebie konstrukcje, na pewno są wyjątkowo solidne i wytrzymałe na praktycznie każde obciążenie.
 
Pozostaje jeszcze jedynie udekorować, a także uświetnić tego typu paletowe meble do ogrodu. Wystarczy, że na wykonane siedziska położysz miękki materac lub poduszki ogrodowe, dzięki czemu wypoczywanie na nich będzie jeszcze wygodniejsze. Ponadto wybierając odpowiedni kolor oraz wzór poduszek ogrodowych, w każdej chwili możesz odświeżyć design swoich nowych mebli ogrodowych.
 
Teraz takie meble ogrodowe mogą posłużyć między innymi do wypoczynku, jak i również urządzania mini przyjęć na świeżym powietrzu. W końcu z palet można z powodzeniem wykonać zarówno siedziska, jak i też stoliki, ławy, czy też regały. Na pewno w Internecie można znaleźć wiele ciekawych możliwości oraz inspiracji, którymi można się swobodnie sugerować. Najważniejsze jest to, żebyś czuł całkowitą dumę z tego, iż naprawdę możesz się pochwalić przed swoimi bliskimi oraz znajomymi, iż wszystkie meble w swoim ogrodzie lub na tarasie, wykonałeś we własnym zakresie.
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: ogrodolandia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki