Jazda po alkoholu nie popłaca

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Kolejny w tym tygodniu przypadek dachowania samochodem przez osobę podejrzewaną o kierowanie pod wpływem alkoholu odnotowała szamotulska Policja. 27-letnia kierująca fordem straciła prawo jazdy. W chwili sprawdzenia stanu trzeźwości przez policjanta miała ponad dwa promile alkoholu. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

REKLAMA

Pomimo apeli o zachowanie rozwagi na drogach i niewsiadanie za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu, policjanci wciąż odnotowują wypadki oraz kolizje drogowe oraz zatrzymują nietrzeźwych kierujących.

Pod wpływem alkoholu za kierownicę wsiadają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Przykładem niebezpieczeństw wynikających z jazdy „na podwójnym gazie” może być zdarzenie, do którego doszło w Myszkowie, 8 sierpnia br.

Po godzinie 12, policjant szamotulskiej drogówki interweniował w związku ze zgłoszeniem dotyczącym dachowania pojazdu. Na miejscu funkcjonariusz zastał straż pożarną oraz kierującą samochodem marki Ford Focus.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 27-letnia mieszkanka gminy Kaźmierz na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwny pas ruchu uderzając przodem pojazdu w przydrożne drzewo i wywróciła pojazd na dach. Przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Z pewnością nie bez znaczenia mógł być fakt, iż kobieta znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kobiety przez interweniującego policjanta, okazało się, iż 27-latka ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusz zatrzymał kobiecie prawo jazdy. Teraz policjanci z Szamotuł wyjaśniają (w ramach prowadzonych postępowań) sprawę kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz sprawę spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Kobiecie grozi nawet kara więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki