Jubileuszowy rok akademicki UTW

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 21)

 

Późnym wtorkowym popołudniem 10 października w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach panowała podniosła atmosfera. Powód był bardzo szczególny - władze oraz słuchacze szamotulskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali jubileuszowy - X rok akademicki 2017/2018. Oprócz uczelnianej społeczności w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu powiatowego w osobach: Starosty Józefa Kwaśniewicza oraz Przewodniczącej Rady Powiatu Marii Przybylskiej. Obecni byli też dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szamotulski, dyrektorzy miejscowych instytucji, jednostek i organizacji.

REKLAMA

Starosta Józef Kwaśniewicz podkreślał w swoim przemówieniu istotę działania UTW i jego znaczenie w środowisku lokalnym. Na ręce studentów składał życzenia wszelkiej pomyślności wyrażając zarazem nadzieję, że rok akademicki 2017/2018 w sposób szczególny zapisze się w historii uczelni oraz całego regionu. Obchody jubileuszowe zbiegną się bowiem w czasie z 100. rocznicą odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej oraz zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Starym dobrym zwyczajem władze uczelni wręczyły nowym studentom indeksy wśród, których jeden był bardzo szczególny. Został bowiem opatrzony numerem 500! Rektor szamotulskiego UTW, prof. dr hab. Zdzisław Kośmicki wyróżnił jego posiadaczkę bukietem pięknych kwiatów, które chwilę wcześniej otrzymał od Starosty.

W dalszej części inauguracji, zgromadzeni wysłuchali wykładu prof. dr hab. Zbigniewa Jasiewicza dotyczącego "Wesela Szamotulskiego". Muzycznym akcentem spotkania był natomiast koncert "Kapeli Zza Winkla".

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki