Kierowco... włącz ostrożność!

Zbliża się długi weekend sierpniowy. Właśnie dlatego - ku przestrodze - publikujemy film dotyczący bezpieczeństwa na drogach powiatu szamotulskiego.

REKLAMA

Z analizy danych statystycznych wynika, iż od początku roku, do końca lipca, na terenie powiatu szamotulskiego doszło w sumie do 597 zdarzeń drogowych. Większość z tych zdarzeń, to kolizje drogowe (571). Odnotowaliśmy również niebezpieczne wypadki (26), w których w poważnych obrażeń doznało w sumie 41 osób, z czego aż 11 osób zmarło, (w tym samym okresie ubiegłego roku, w wyniku wypadków, śmierć poniosły 4 osoby).

Najczęstszą przyczyną wypadków zaistniałych na terenie powiatu była nadmierna prędkość (9) oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (7).

Mając na uwadze zbliżający się długi weekend oraz związany z tym wzmożony ruch pojazdów na drogach, apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami. Ostrożność powinni również zachować piesi, gdyż jak pokazują statystyki, czasem i oni nie są bez winy w przypadku zdarzeń na drogach.

Poniżej prezentujemy film dotyczący zdarzeń na drogach naszego powiatu oraz analizę zdarzeń na drogach za okres styczeń-lipiec 2017.

 

(zdjęcia użyte w filmie zostały wybrane losowo spośród zdjęć ze zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu szamotulskiego, mapy województwa oraz powiatu pochodzą ze strony wikipedia.org)


ANALIZA STANU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM NA TERENIE DZIAŁANIA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W SZAMOTUŁACH ZA MIESIĄCE STYCZEŃ - LIPIEC 2017 R.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (Sandra Chuda) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki