Lepsza edukacja w SP nr 2 we Wronkach

17.03.2017
#szkoła #wronki

Projekt „Lepsza edukacja w Szkole Podstawowej nr 2 we Wronkach” zgłoszony przez Gminę Wronki pozytywnie przeszedł ocenę formalno-merytoryczną i został wybrany do unijnego dofinansowania. Wroniecka placówka otrzyma na ten cel ponad 230 tys. zł

REKLAMA

W ramach realizacji zadania przewidziano wsparcie uczniów poprzez organizację kółka z języka angielskiego, kółka matematycznego i kółka przyrodniczego, a także zajęć rozwijających kompetencje społeczne oraz umiejętność uczenia się.

Wsparcie otrzymają także uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dla których Szkoła Podstawowa nr 2 uruchomi dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego, matematyki i przyrody oraz zajęcia specjalistyczne – logopedyczne, rewalidacyjno-wychowawcze, rewalidacyjne i socjoterapeutyczne.

Ważne jest również to, że dzięki środkom zewnętrznym 42 nauczycieli będzie mogło podnieść swoje umiejętności i kompetencje zawodowe. W tym zakresie odbędą się szkolenia (indywidualizacja nauczania – praca z uczniem zdolnym, wykorzystanie nowoczesnych metod eksperymentu w nauczaniu kompetencji kluczowych, nowoczesne i skuteczne nauczanie języka angielskiego w klasach) i warsztaty z przeprowadzania doświadczeń przyrodniczych w klasach młodszych. Nauczyciele będą mogli skorzystać także ze studiów podyplomowych z logopedii.

Projekt zakłada też wyposażenie szkolnych pracowni (przyrodniczej i matematycznej) w narzędzia niezbędne do wykonywania eksperymentów.

Wartość projektu wynosi 249 255,98 zł, z czego 236 793,18 zł pochodzi z pieniędzy unijnych. Pozostała kwota została zabezpieczona w budżecie Gminy Wronki.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: wronki.pl | foto: sp2wronki.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki