Międzynarodowe sadzenie - las Erasmusa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 15)

 

Przeważnie zaczytani w książkach i zabiegani po uczelnianych korytarzach studenci wybrali się do Nadleśnictwa Pniewy aby posadzić swój kawałek lasu.

REKLAMA

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że niektórzy z nich pochodzili z krajów gdzie las wygląda zupełnie inaczej. Maroko, Indie, Węgry, Rumunia, Niemcy, Kanada i Chorwacja - mieliśmy prawdziwą Wieżę Babel na Szkółce Leśnej w Dąbrowie. Choć wiele nas różni, w tym dniu wszyscy mówiliśmy wspólnym językiem. Studenci dowiedzieli się jak wyglądają lasy w Polsce, kto nimi zarządza i dlaczego polska zrównoważona gospodarka leśna budzi podziw na świecie.

Mimo kapryśnej pogody wspólnie posadzono blisko 200 sadzonek drzew. Nie zabrakło wspólnych zabaw i rozmów przy ognisku, które dostarczyły również nam – leśnikom wiele radości. Naszym najważniejszym celem było przekazać studentom jak najwięcej informacji na temat polskich lasów oraz stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, w pełni ukazującą polską gościnność. Sądząc po uśmiechniętych twarzach naszych gości, cel został osiągnięty.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: pniewy.poznan.lasy.gov.pl / ZDJĘCIA: ALICJA POCHYLSKA, GRAŻYNA OCHLA, TEKST: MONIKA KUBIAK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki