Niepełnosprawni sportowcy opanowali pływalnię

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 28)

 

W środę 8 listopada wielcy pływacy zagościli na szamotulskim basenie. Wielcy, bo niezwyciężeni, pełni sportowego zacięcia i wiary w to, że na świecie nie ma rzeczy niemożliwych!

REKLAMA

Niepełnosprawni, bo to o nich właśnie mowa, rywalizowali na miejscowej pływalni w kilku kategoriach w ramach XXI Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie - Poznań. W imprezie wzięło udział około 140 zawodników z całego województwa, w tym oczywiście i silna reprezentacja gospodarzy - Klubu Olimpiad Specjalnych "Herkules", który działa przy Zespole Szkół Specjalnych w Szamotułach.

Impreza, którą jak zwykle poprowadził Maciej Chałupka - trener szamotulskiego KOS-u, rozpoczęła się od wciągnięcia na maszt flagi Olimpiad Specjalnych oraz złożenia przysięgi zawodnika, trenera i sędziego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Starosta Józef Kwaśniewicz, który życzył wszystkim pływakom świetnych wyników i dobrej zabawy.

Zawody jak zwykle równolegle rozegrane zostały na małym, a także na dużym basenie, gdzie osoby niepełnosprawne rywalizowały w kilku konkurencjach. Na małym basenie z kolei walka toczyła się o to, kto pierwszy przepłynie długość basenu (tzw. konkurencja adoptowana – 15 m z pomocą wolontariusza lub sprzętu).

Był uśmiech, radość, wzajemne zagrzewanie się do walki przez zawodników, niezliczone gratulacje, a nawet prawdziwe łzy szczęścia.

 

WYNIKI ZAWODNIKÓW KOS "HERKULES" - DUŻY BASEN

Kamila Stanisławiak - II miejsce na 25 m stylem dowolnym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Andrzej Fabiański - II miejsce na 25 m stylem dowolnym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Marcin Grzybowski - III miejsce na 25 m stylem dowolnym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Marcin Ptak - III miejsce na 25 m stylem dowolnym,

Małgorzata Grzybowska - I miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Joanna Nowak - III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Konrad Skretkowski - II miejsce na 50 m stylem dowolnym, II miejsce na 50 m stylem grzbietowym

 

Sztafeta 4x25 m stylem dowolnym KOS "Herkules" zajęła II miejsce

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki