Odwiedziny dzieci w komendzie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

Wronieckie przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły w Obrzycku poznały pracę policjantów. Dzieci odwiedziły mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli im o służbie, a także przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu, do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zawitały przedszkolaki z Przedszkola „Bajkowy Świat” we Wronkach. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz przypomnieli sobie numery alarmowe. Policjantka omówiła najważniejsze zasady korzystania z tych właśnie numerów.

Następnie swoją pracę oraz sprzęt wykorzystywany do codziennej służby zaprezentował szamotulski dzielnicowi. Policjant zaprezentował dzieciakom m. in. kajdanki, pałkę i tzw. „lizaka”. Dzieci z chęcią przyglądały się z bliska policyjnemu wyposażeniu.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Policjant przyniósł ze sobą walizkę, która pełna była przedmiotów, które funkcjonariusz wykorzystuje podczas codziennej służby, a które okazały się wielką atrakcją dla dzieci. Uczniowie mieli nawet okazję przyglądać się jak wygląda pobieranie odcisków.

Na koniec policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Aby uczniowie byli bardziej widoczni (a tym samym bardziej bezpieczni na drodze), otrzymali od mundurowych odblaski.

Ostatnim punktem wizyty było zobaczenie z bliska policyjnego radiowozu. Dzieci z chęcią wsiadały za kierownicę samochodu i mówiły, że w przyszłości też zostaną policjantami.

Tydzień wcześniej w podobnym spotkaniu uczestniczyły dzieci z Obrzycka. Podczas tego spotkania uczniowie oprócz dzielnicowych poznali przewodnika psa służbowego. Funkcjonariusz pokazał jak pracuje pies służbowy. To spotkanie było również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania wobec niebezpiecznych zwierząt. Policjanci pokazali uczniom jak powinna wyglądać tzw. "pozycja żółwia". Na zakończenie spotkania uczniowie rozwiązali test wiedzy na temat bezpieczeństwa.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki