Pirat drogowy w rękach patrolówki

2 lata więzienia oraz grzywna grozi mężczyźnie podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń. 32-latek próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał przed policjantami szamotulskiej patrolówki przez miasto łamiąc przy tym kolejne przepisy. Został jednak zatrzymany.

REKLAMA

W minionym tygodniu (14.04.2017 r.), we wczesnych godzinach porannych, policjanci szamotulskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na ulicy Dworcowej w Szamotułach zauważyli, jak kierujący samochodem marki BMW na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja, w pobliżu innych uczestników ruchu wprowadził pojazd w boczny poślizg, ponadto kierujący przekroczył linię podwójną ciągłą.

Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać BMW do kontroli. Kierujący jednak przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Szamotuł. W trakcie ucieczki popełnił kolejne wykroczenia - nie dostosował się do znaku „ruch okrężny” na rondzie i nie dostosował się do znaku B-20 „stop”. Gdy policjanci wyprzedzili BMW, aby zajechać mu drogę, kierujący zawrócił i uciekał w przeciwnym kierunku.

Pościg zakończył się na ulicy Zamkowej. Policjanci zatrzymali BMW do kontroli i wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Obrzycka. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 32-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym kierował 32-latek, a podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zatrzymali prawo jazdy.

Teraz wobec mężczyzny prowadzone są dwie sprawy- o przestępstwo polegające na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o wykroczenia, o których popełnienie jest podejrzewany. Grozi mu więzienie oraz grzywna.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: szamotuly.policja.gov.pl | foto: Internet

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki