Pożar garażu i samolotu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

W czwartek 13 kwietnia o godz. 18.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od właściciela o pożarze garażu w miejscowości Duszniki na ul. Ogrodowej.

REKLAMA

Dyżurny SK natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Sękowo oraz powiadomił Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palące się pomieszczenie garażowe oraz znajdujący się w nim samolot ultralekki. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się wnętrze garażu oraz samolot, wyniesieniu na zewnątrz dwóch butli z argonem, schłodzeniu butli, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjna w celu wykluczenia potencjalnych ognisk pożaru. Spaleniu uległa konstrukcja samolotu ultralekkiego oraz wyposażenie garażu. Straty wyniosły 60 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: st. sekc. Rafał Roszyk

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki