Sukces miłośników X Muzy

Rozpoznasz na podstawie krótkiego fragmentu jeden z –bagatela!- 86 filmów sezonu i podasz jego reżysera? Nazwiesz wykorzystane w tej scenie techniki montażowe? Podasz, w jakim filmie padają zacytowane słowa i który aktor je wypowiada? Rozpoznasz po melodii tytuły kilkunastu filmów? Powiążesz je z nagrodami, które zdobyły? Takie i kilkadziesiąt innych arcytrudnych wyzwań postawiono 7 kwietnia przed uczestnikami IX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Wzięło w nim udział aż 40 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i okolic, ale także z Kalisza i Piły.

REKLAMA

Mimo iż Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach debiutował w tym konkursie, zaprezentował się znakomicie. Zespół w składzie: Jędrzej Foremski i Robert Kołodziejczyk (klasa IIC) zajął wysokie VII miejsce i był najlepszą z drużyn spoza Poznania. Bardzo dobre miejsce w drugiej dziesiątce zdobył też drugi zespół: Antoni Kapłon i Kacper Ren (również IIC). Obie drużyny doskonale poradziły sobie z analizą i interpretacją zaprezentowanej sceny filmowej, zdobywając odpowiednio 27 i 24 na 30 możliwych punktów.

Organizatorzy konkursu postanowili też przyznać Jędrzejowi i Robertowi specjalną nagrodę za świetnie rozwiązaną część dotyczącą klasyki filmowej. W tej kategorii okazali się najlepsi i pokonali nawet zwycięskie zespoły z VI LO i Marii Magdaleny!

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki