Święto niepełnosprawnych i muzyki

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

5 października odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi XVII Festiwal Piosenki. Jest to święto osób niepełnosprawnych i ludzi, których powołaniem jest działanie i pomoc najbardziej potrzebującym. To bardzo ważne wydarzenie społeczne.

REKLAMA

- Mieliśmy okazję podziwiać talenty, pasje i zainteresowania osób niepełnosprawnych . Przygotowanie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wymaga wiele czasu i wysiłku, dlatego tym bardziej cenne są wszystkie prezentacje , które mieliśmy okazję obejrzeć. W tym roku spotkało się 8 zespołów z różnych domów i ośrodków w celu zaprezentowania dwóch piosenek, wcześniej przez nich przygotowanych - mówi Joanna Lisiak, terapeuta w DPS Nowa Wieś.

 Festiwal rozpoczął się od części artystycznej, podczas której wystąpił zespół teatralny „,MINIATURA” z DPS Nowa Wieś z inscenizacją „Morze morze” a także zespól taneczny „Roztańczeni” z układem do „Trojaka” i „Poloneza”. Zespół ten działa już od 2010 roku i składa się z tancerek z DPS Nowa Wieś a ich partnerami są chłopcy z DPS Chojno.

- Kolejny etap naszego programu festiwalu to przegląd zespołów. Przeszliśmy zatem do przesłuchania przygotowanych piosenek przez zespół z DPS Chojna , Nowej Wsi , Wielenia, Trzcianki, Gębic, a także przez Środowiskowy Dom Samopomocy z Chrzypska , Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wronek oraz Stowarzyszenie z Wronek, które gościło u nas pierwszy raz - „Jesteśmy razem” - informuje Joanna Lisiak.

Po krótkiej przerwie na obiad uczestnicy imprezy spotkali się na rozdaniu nagród indywidualnych i grupowych. Bawiono się przy rytmach dobrej muzyki śpiewanej i przygrywanej przez zespół muzyczny. Po poczęstunku i wspólnej kawie wszystkie zespoły rozjechali się do swoich miejscowości z nadzieją, że spotkają się za rok.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki