Szkolenie dotyczące terroryzmu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

16 marca br. w Gimnazjum nr 1 w Szamotułach policjant z szamotulskiej komendy przeprowadził szkolenie na temat dotyczący terroryzmu.

REKLAMA

W dniu 16 marca br. policjant z Komendy Powiatowej w Szamotułach przeszkolił dyrekcję oraz nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Szamotułach.

W trakcie szkolenia, funkcjonariusz zwrócił uwagę między innymi podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz na problematykę terroryzmu. Jednym z punktów spotkania były zabezpieczenia szkoły oraz systemy alarmowania.

Policjant omówił zasady ewakuacji oraz algorytmy postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Ponadto mundurowy przypomniał kogo należy informować w przypadku zagrożenia terrorystycznego oraz jakie informacje należy przekazać służbom ratowniczym.

Istotnym punktem spotkania było omówienie obowiązków dyrekcji oraz nauczycieli na wypadek zagrożenia terrorystycznego.

Ponadto uczestnicy szkolenia obejrzeli również film instruktażowy, który pokazuje jak należy zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia związanego z terroryzmem.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: szamotuly.policja.gov.pl | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki