VIII Rajd do Grobów w Lasach Kobylnickich

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Blisko 150 uczniów wzięło udział w VIII Rajdzie do Grobów w Lasach Kobylnickich, który odbył się 6 października. Podczas marszu, tragiczną historię ofiar terroru III Rzeszy przybliżyła uczestnikom rajdu dr Aleksandra Kuligowska. Po dotarciu na miejsce powitano rekonstruktorów z wronieckiego stowarzyszenia „Historica”, zapalono znicze i wysłuchano pieśni „Cisza Wojska Polskiego – Śpij Kolego”. Nie zapomniano o wspólnej modlitwie i chwili zadumy.

REKLAMA

Wizytę w miejscu pamięci podsumował słowami Jana Pawła II ks. Wojciech Waszkiel: „Pamięć ocala tożsamość i dopóty, dopóki będziemy pamiętać o grobach bohaterów, którzy przed nami walczyli o wolność i ojczyznę, dopóty będziemy się czuć związani z nimi”.

Do Szamotuł uczestnicy rajdu wrócili autobusami, gdzie powitano ich gorącą grochówką i smacznym ciastem. Pomysłodawcą Rajdu po raz kolejny było Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej koło w Szamotułach, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Szamotulski i Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły.

W rajdzie udział wzięli uczniowie:

- Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach,

- Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach,

- Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach,

- Szkoły Podstawowej w Otorowie,

- Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie,

- Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach,

- Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach,

- X Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki