Wielkie brawa dla Julki i Natalii!

Julia Pittner oraz Natalia Adamska to bardzo szczególne gimnazjalistki. Nie dość, że są utalentowane i interesują się wieloma dziedzinami, to na dodatek na koncie mają spore osiągnięcia.

REKLAMA

Zarówno Julia, jak i Natalia są uczennicami III klasy gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach. Julia ma duszę humanisty, ale fascynuje ją także matematyka. Natalia z kolei to typowy umysł ścisły. Po Świętach Wielkanocnych obie przystąpią do testu gimnazjalnego, choć w zupełnie innym zakresie niż ich koleżanki i koledzy. Wszystko za sprawą ostatnich sukcesów dziewcząt.

Julia została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w związku z czym będzie zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego w zakresie języka polskiego.

- Oczywiście bardzo się cieszę, to dla mnie duże osiągnięcie i pewien komfort – dużo spokojniej podejdę do testu – przyznaje – Mam również nadzieję, że wynik konkursu będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej – dodaje.

Natalia natomiast może się pochwalić tytułem laureatki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, XII Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Dzięki temu zostanie zwolniona z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu.

- Matematyką zafascynował mnie brat, a fizyka to przedmiot pokrewny. Od podstawówki biorę udział w rozmaitych konkursach. Jeżeli chce się myśleć o wygranej trzeba być dobrze zorganizowanym i poświęcić na naukę dużo wolnego czasu. Dla tej satysfakcji jednak warto – mówi z uśmiechem Natalia.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Justyna Szaniawska – Budaj z dumą opowiada o swoich uczennicach. Nie kryje też nadziei, że dziewczęta kontynuować będą naukę u Skargi.

Za przygotowanie Julii Pittner do konkursu odpowiadała pani Elżbieta Mizgalska, natomiast Natalię Adamską przygotowywały panie Renata Popowska (zakres – matematyka) i Sylwia Tasarz (zakres – fizyka).

 

Na zdjęciu od lewej: Natalia Adamska, Julia Pittner

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki