WOŚP dla szamotulskiego szpitala

- Kolejny raz sprzęt medyczny kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafia do szamotulskiego szpitala – informuje dyrektor placówki Remigiusz Pawelczak

REKLAMA

Na Oddział Neonatologiczny dostarczono komputer do badań słuchu u noworodków. Na nowy sprzęt czeka teraz Oddział Dziecięcy. Najpierw dotrze tam 10 łóżek dziecięcych oraz 5 łóżek młodzieżowych. Później także kardiomonitor oraz holter EKG. Szacunkowa łączna wartość sprzętu to około 50 -60 tys. zł.

Kardiomonitor posłuży do monitorowania czynności serca pacjentów oddziału dziecięcego, których stan zdrowia wymaga ścisłego nadzoru. Holter EKG będzie natomiast prowadzić całodobowy zapis elektrokardiograficzny, w celu wychwycenia ewentualnych zaburzeń rytmu serca.

Pobyt w szpitalu jest dla każdego dziecka trudnym przeżyciem. Hospitalizacja to zazwyczaj ostateczność. Kierownik Oddziału Dziecięcego liczy, że dzięki darom Fundacji pobyt tutaj stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i komfortowy. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Jerzemu Owsiakowi i jego Fundacji oraz wszystkim tym, którzy w dobroci serca wspierali WOŚP finansowo i organizacyjnie przyczyniając się do poprawy opieki nad dziećmi na naszym oddziale – dziękuje kierownik Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Szamotułach, Danuta Koszałko. Dyrektor przyłącza się do tych podziękowań.


Fot. Szamotulski szpital również włącza się w akcję Jurka Owsiaka. Na zdjęciu ratownicy medyczni podczas styczniowego Finału WOŚP w Szamotułach - wiedzą i umiejętnościami dzielili się z mieszkańcami podczas pokazu ratownictwa

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki