Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni

20.03.2017
#szkoła #wronki

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 24)

 

13 marca uczniowie Szkoły na Leśnej we Wronkach uczestniczyli w wycieczce do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM znanego jako Laboratorium Wyobraźni.

REKLAMA

Uczniowie realizowali zajęcia w trzech blokach tematycznych. Zajęcia warsztatowe z zakresu robotyki poprowadzone były przez pracowników firmy GO4Robot. Podczas zajęć uczniowie konstruowali własne roboty, które uczestniczyły w walkach sumo. Następnie odbyły się zajęcia na wystawie interaktywnej podczas, których młodzież miała okazję przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia z fizyki. Jako ostatnie odbyły się zajęcia w planetarium. Uczniowie zostali zapoznani się z historią badań nad planetoidami oraz obserwowali przypuszczalne skutki zderzenia Ziemi z ogromną planetoidą.

Po wizycie w Laboratorium Wyobraźni uczniowie udali się na seans do pobliskiego kina.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki