Zmodernizowano oczyszczalnie ścieków w Grzebienisku

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Mając na uwadze dbałość o czystość środowiska oraz sprostanie wymogom prawa UE i polskiego, Wójt Gminy Duszniki podjął się realizacji szeregu zadań inwestycyjnych, których głównym celem jest doprowadzenie do zniwelowania niedoborów systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków w Gminie Duszniki.

REKLAMA

Celem remontu i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Grzebienisku było kompleksowe rozwiązanie gospodarki ściekowej i osadowej, eliminacja zanieczyszczeń odprowadzanych do rowu melioracyjnego w Grzebienisku, ochrona wód gruntowych oraz zwiększenie przepustowości oczyszczalni do maksymalnie 660 m3/dobę. Wójt Roman Boguś w imieniu Gminy Duszniki w dniu 22 sierpnia 2016 r. podpisał umowę z firmą ATA TECHNIK na wykonanie remontu i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Grzebienisku. Wykonawca został wyłoniony zgodnie z ustawą "Prawo zamówień publicznych".

Plac budowy przekazano wykonawcy robót 19 września 2016 r. Roboty rozpoczęto od wyburzenia i rozbiórki części istniejących obiektów. Prace budowlane były utrudnione ze względu na brak możliwości wyłączenia istniejącej oczyszczalni ścieków z pracy. Objęły one remont powierzchni zbiornika uśredniającego oraz remont hali technologicznej. Wybudowano nowe obiekty: 2 zbiorniki żelbetowe, budynek technologiczny, zbiornik stabilizacji osadu z komorą zasuw, budynek mechanicznej stacji oczyszczania ścieków oraz komorę kraty hakowej. Równolegle do prowadzonych prac budowlanych ułożono sieci międzyobiektowe. W miarę postępu prac, kolejne obiekty wyposażono w urządzenia technologiczne, uruchomiono aparaturę kontrolno-pomiarową oraz podłączono wizualizację oczyszczalni na panelu kontrolnym w dyspozytorni. Badania potwierdzające odpowiednie parametry ścieków oczyszczonych - zgodność pracy oczyszczalni z wymogami norm polskich oraz z założeniami projektowymi, przeprowadziło Laboratorium firmy SGS Polska Sp. z o. o. Przedmiotem badania był ściek surowy i oczyszczony. Określono takie parametry jak odczyn pH, CHZT, azot ogólny, fosfor ogólny oraz zawiesinę ogólną.

Trwająca ponad rok inwestycja zakończyła się sukcesem zarówno na części ściekowej, jak i osadowej. Zgodnie z założeniami, modernizacja części biologicznej oczyszczalni przystosowała obiekt do przyjęcia ścieków w ilości maksymalnej 660 m3/dobę i oczyszczenia ich do parametrów zgodnych z aktualnymi wymogami. Całkowity koszt prac zamknął się w kwocie 5 073 787,72 zł. Inwestycja ta została zrealizowana przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Projekt sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, www.wfosgw.poznan.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: duszniki.eu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki